Kronika
Inżynierowie polonijni przed nowymi wyzwaniami PDF Drukuj E-mail
poniedziałek, 11 marzec 2013
Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Stowarzyszenia Polskich Inżynierów i Techników "Polonia Technica" odbyło się 3 lutego 2103 roku w siedzibie PIASA w Nowym Jorku. Wybrano nowe władze i dyskutowano o celach i zadaniach stowarzyszenia na przyszłość.
W zebraniu udział wzięli zaproszeni goście: konsul do spraw Polonii Ewa Łukowicz-Oniszczuk, konsul do spraw wymiany handlowej i inwestycji Henryk Sanecki, wicekonsul ds. inwestycji Aneta Kuczewska, prezes oddziału KPA na Long Island Kazimierz Nietupski i wiceprezes Grzegorz Worwa oraz wiceprezes Instytutu Józefa Piłsudskiego inż. Piotr Kumelowski.
Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 11 marzec 2013 )
Czytaj całość...
70-Lecie Stowarzyszenia Techników Polskich w Anglii PDF Drukuj E-mail
czwartek, 18 listopad 2010
Pod hasłem „Inżynierowie zawsze w służbie Polsce” w dniach 25–26 września 2010 r., w Londynie obchodzono 70-lecie Stowarzyszenia Techników Polskich (STP) w Wielkiej Brytanii. To historyczne spotkanie zadedykowano pamięci Ryszarda Kaczorowskiego, zmarłego tragicznie w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku – ostatniego Prezydenta II Rzeczpospolitej Polskiej. Ryszard Kaczorowski w 1990 roku przekazał insygnia władzy prezydenckiej suwerennej ojczyzny pierwszemu Prezydentowi III Rzeczypospolitej - Lechowi Wałęsie. Ryszard Kaczorowski był więźniem NKWD, żołnierzem II Korpusu Władysława Andersa, uczestnikiem bitwy pod Monte Cassino, oraz przewodniczącym Związku Harcerstwa Polskiego poza granicami kraju. Polonijni inżynierowie z Londynu podkreślali fakt, że Ryszard Kaczorowski był członkiem honorowym Stowarzyszenia Techników Polskich w Wielkiej Brytanii.
 
Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 18 listopad 2010 )
Czytaj całość...
Spływ Polonia Technika na rzece Delaware PDF Drukuj E-mail
poniedziałek, 04 październik 2010
Tradycyjnie już, jak w latach ubiegłych Stowarzyszenie Inżynierów Polskich w Ameryce – Polonia Technica zorganizowało spływ, wartko płynąca rzeką Delaware, dla osób preferujących aktywny wypoczynek, świeże powietrze, dobra zabawę oraz rzeczowa dyskusji.
 
Tego roku spora grupa uczestników w ilości 56 osób postanowiła z uśmiechem, śpiewem i dobrym humorem, którego nie potrafił zepsuć nawet padający podczas spływu deszcz, płynąc na pontonach, kajakach oraz canoe z wartkim nurtem rzeki.
Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 04 październik 2010 )
Czytaj całość...
Odsłonięcie tablicy upamiętniającej inż. Franka Piaseckiego PDF Drukuj E-mail
środa, 17 marzec 2010

Szanowni Panstwo,

Polonia w Ameryce ma swoje trwałe, znaczące miejsce, które zostało wypracowane przez wiele, wiele pokoleń emigrantow. Stało się to głównie za przyczyną wielu wybitnych postaci polsko - amerykańskiego pochodzenia, którzy dzięki swoim osiągnieciom w wielu dziedzinach nauki, techniki i kultury umocili naszą pozycje na ziemi amerykanskiej.

Ostatnia aktualizacja ( piątek, 14 maj 2010 )
Czytaj całość...
Niedziela na rzece Delaware PDF Drukuj E-mail
czwartek, 13 sierpień 2009

Polonia Technika - stowarzyszenie inżynierów i techników polskich w USA z siedzibą  w Nowym Jorku, po raz 15. zorganizowało spływ rzeką  Delaware. 

W minioną niedzielę, 9 sierpnia w przystani Minisink w stanie Nowy Jork stawiło się 38 osób - w większości byli to członkowie stowarzyszenia, ale także ich rodziny, znajomi i przyjaciele. Specjalny autobus powiózł wszystkich kilkanaście mil w górę rzeki. Po czym każdy mógł sobie wybrać ponton, kajak lub kanoe. Po odbyciu krótkiego szkolenia i założeniu kapoków, ściskając w rękach wiosła, wszyscy ruszyli na rzekę.

Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 13 sierpień 2009 )
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 9 z 33

Znajdź na portalu...

Nasi sponsorzy

Advertisement

Członkowie PT...

Dla członków Polonia Technica:
Wypełnij formę aby otrzymać dostęp