Odsłonięcie tablicy upamiętniającej inż. Franka Piaseckiego PDF Drukuj E-mail
środa, 17 marzec 2010

Szanowni Panstwo,

Polonia w Ameryce ma swoje trwałe, znaczące miejsce, które zostało wypracowane przez wiele, wiele pokoleń emigrantow. Stało się to głównie za przyczyną wielu wybitnych postaci polsko - amerykańskiego pochodzenia, którzy dzięki swoim osiągnieciom w wielu dziedzinach nauki, techniki i kultury umocili naszą pozycje na ziemi amerykanskiej.

Jedną z takich postaci jest niewątpliwie Frank Piasecki (życiorys inż. Piaseckiego), inżynier aeromechanik, wybitny pionier przemysłu helikopterowego. Projektant wielu konstrukcji w zakresie transportu helikopterowego, w tym helikopterów dużego udzwigu.

Jesteśmy dumni, że Frank Piasecki, był członkiem honorowym Stowarzyszenia Techników i Inżynierów Polskich "Polonia Technica" w Stanach Zjednoczonych.

Pragniemy oddać hołd wielkiemu inżynierowi.

Dzięki Polish Heritage Society w Filadelfii, przy poparciu Philadelphia Engineers Club oraz Stowarzyszenia Techników i Inżynierów Polskich "Polonia Technica" w Stanach Zjednoczonych, zostanie odsłonięta w centrum Filadelfii tablica upamiętniająca sukcesy Franka Piaseckiego.

Polonia Technica pragnie zaprosić na tą doniosłą uroczystość w Filadelfii 17 kwietnia 2010 r. oraz prosić o sponsorowanie tego wydarzenia.

Więcej szczegółów w załącznikach:

 

Serdecznie pozdrawiam,

Janusz Zastocki
(honorowy prezes Polonia Technica)

Ostatnia aktualizacja ( piątek, 14 maj 2010 )
< Poprzedni   Następny >

Znajdź na portalu...

Nasi sponsorzy

Advertisement

Członkowie PT...

Dla członków Polonia Technica:
Wypełnij formę aby otrzymać dostęp