Wielka Encyklopedia Polonii Świata PDF Drukuj E-mail
piątek, 07 styczeń 2011

Powstaje Wielka Encyklopedia Polonii Swiata pod tytulem: LUDZIE SUKCESU
 
Członek honorowy Polonia Technica profesor Zbigniew Piasek zamierza napisać obszerną książkę dotyczącą Dziedzictwa Technicznego Polonii Świata.

Planowana praca ma powstać pod patronatem Światowego Stowarzyszenia Dziedzictwa Kulturowego Polonii z siedzibą w Częstochowie. Stowarzyszenie, systematycznie rozwija swoją działalność, organizując konferencje i kongresy oraz wydając kolejne publikacje naukowe poświecone Polakom i osobom polskiego pochodzenia na świecie. W strukturze tej światowej organizacji funkcje sekretarza generalnego pełni profesor Politechniki Krakowskiej Zbigniew Piasek, który podjął się badań zmierzających do rekonstrukcji i monograficznego opisu osiągnięć Polonii i Polaków zamieszkałych na wszystkich kontynentach, w okresie od drugiej wojny światowej do współczesności. Encyklopedia Polonii Świata obejmować będzie Polaków żyjących poza krajem, którzy osiągnęli sukces w krajach osiedlenia.
Polonia Technica zachęca i zaprasza wszystkich członków i sympatyków, oraz Polonie o zaprezentowanie się w powstającej encyklopedii. Jest to szczególnie ważne dla Polonii zamieszkałej w Ameryce. Pokażmy, że potęga Stanów Zjednoczonych jest również naszym dziełem. Jeśli sami o tym nie powiemy to nikt za nas tego nie zrobi.

Po dodatkowe informacje proszę pisać do prof. Zbigniewa Piaska na adres podany w załączonych materialach:

Pobierz: Informacje na temat Wielkiej Encyklopedii Polonii Świata (PDF)

(Janusz Zastocki)

Ostatnia aktualizacja ( piątek, 07 styczeń 2011 )
< Poprzedni   Następny >

Znajdź na portalu...

Nasi sponsorzy

Advertisement

Członkowie PT...

Dla członków Polonia Technica:
Wypełnij formę aby otrzymać dostęp