Zaproszenie na obchody 75-lecia Polonia Technica PDF Drukuj E-mail
niedziela, 10 kwiecień 2016

 

ZAPROSZENIE NA OBCHODY 75-CIO LECIA JUBILEUSZU STOWARZYSZENIA POLSKICH INŻYNIERÓW „POLONIA TECHNICA”w Nowym Jorku w dniach 20 -22 maja 2016

 

Szanowne Koleżanki i Koledzy – Członkowie Stowarzyszenia „Polonia Technica”

W imieniu zarządu Stowarzyszenia „Polonia Technica” mam zaszczyt zaprosić Was do udziału w uroczystych obchodach Jubileuszu 75-lecia powstania polonijnej inżynierskiej organizacji w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej.

POLONIA TECHNICA Inc., Association of Polish-American Engineers – Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Polskich w USA, zostało założone 16 maja 1941 roku w Nowym Jorku. Inspiracją do powstania stowarzyszenia była potrzeba wzajemnej pomocy i szerokiej współpracy w wielu dziedzinach życia, nauki i techniki, Polaków i osób polskiego pochodzenia, byłych żolnierzy, którzy po zakończeniu II Wojny Światowej przybyli do nowej ojczyzny Stanów Zjednoczonych AP.

Uroczyste obchody Jubileuszu 75-cio lecia Stowarzyszenia „Polonia Technica” odbędą się w dniach od 20 do 22 maja 2016 roku. w Konsulacie RP, na Manhattanie, przy 233 Madison Ave. (przy 37 Street, Jan Karski Corner), New York, NY 10016. Zasadniczym punktem obchodów Jubileuszu będzie Sympozjum Naukowe ujmujące tematykę z zakresu najnowszych osiągnięć polskich inżynierów, określenie perspektyw współpracy naukowej pomiędzy USA i Polską oraz profesjonalny dorobek polonijnych inżynierów. Hasło Sympozjum: „Polscy Inżynierowie Ameryce i Polsce, oraz ich profesjonalne osiągnięcia”.

Zainteresowane osoby zapraszamy do przygotowania prezentacji z możliwością przedstawienia jej podczas Sympozjum. Zgłoszenie uczestnictwa w obchodach Jubileuszu oraz tematu prezentacji winno nastąpić w terminie do 25 kwietnia 2016 lub drogą Emailową na adres: lub

Będziemy wdzięczni Wam za przyjęcie naszego zaproszenia do udziału w uroczystych obchodach 75-cio lecia „Polonia Technica” – Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Polskich, NY w USA. i uczestnictwa w tym polonijnym wydarzeniu.

 

Z poważaniem,

Prof. dr inż. Janusz Romański

Prezes Zarządu

Email:

 

Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 12 kwiecień 2016 )
< Poprzedni   Następny >

Znajdź na portalu...

Nasi sponsorzy

Advertisement

Członkowie PT...

Dla członków Polonia Technica:
Wypełnij formę aby otrzymać dostęp