Archiwa Polonia Technica PDF Drukuj E-mail
poniedziałek, 29 październik 2007
ImageHistoryczne materiały znajdujące się w Archiwum Polonia-Technica stanowią kolekcję obrazującą działalność organizacji od 1941 do 2004 roku. Wśród dokumentów obok oficjalnej korespondencji można odnaleźć raporty z zebrań, wyborów, sprawozdania zarządu, materiały związane z organizacja akcji pomocy Polsce, korespondencję z zakrojonej na szeroką skalę akcji stypendialnej, dokumentację z prowadzonych przez organizację szkoleń, akcji pomocy w poszukiwaniu pracy, wydawanie biuletynów i informatorów w prasie polonijnej oraz wiele innych materiałów z wielu cennych przedsięwzięć (pełny tekst Wprowadzenia w formacie PDF)

Cały inwentarz zbiorów archiwalnych Polonia Technica wraz z krótkim opisem zawartości archiwum został sporządzony według amerykańskiego standardu opisu kolekcji archiwalnej (USMARC), w dwóch wersjach językowych polskiej i angielskiej.

Archiwa Polonia Technica zawierają informacje dotyczące danych osobowych zawartych w deklaracjach i innych dokumentach. Za względu na zachowanie całości materiałów i jej historycznej wartości nie poddano archiwów ocenzurowaniu. W celu zabezpieczenia prawnych konsekwencji, nierozważnym udostępnieniem tych danych do publicznej wiadomości, archiwa zostały zabezpieczone licencją "Creative Commons" (CC) podlegającego jurysdykcji prawa amerykańskiego, która mówi o ochronie prawnej w USA i innych krajach, w tym również Polski.

"This work is licensed under the Creative Commons Attribution-No Derivative
Works 3.0 United States License. To view a copy of this license, visit
http://creativecommons.org/licenses/by-nd/3.0/us/ or send a letter to Creative
Commons, 171 Second Street, Suite 300, San Francisco, California, 94105, USA."
Prosimy również zapoznać się z polityką prywatności Polonia Technica.

Niezbędnym warunkiem nieodpłatnego otrzymania kompletnych archiwów w formie elektronicznej jest:


Zapytania na temat archiwów Polonia Technica, oraz prośby o dostęp do ich zawartości mogą być kierowane na adres:

 

Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 10 lipiec 2008 )

Znajdź na portalu...

Nasi sponsorzy

Advertisement

Członkowie PT...

Dla członków Polonia Technica:
Wypełnij formę aby otrzymać dostęp