Studia 4U 2008 PDF Drukuj E-mail
środa, 17 wrzesień 2008
Studia 4U, czyli studia dla ciebie

Jesteś zainteresowany studiowaniem w Stanach? Masz pytania dotyczące wiz studenckich, pomocy finansowej lub wyboru kierunku studiów? Chcesz dowiedzieć się jakie kierunki warto studiować lub jak zostać prawnikiem / nauczycielem / lekarzem w USA? Przyjdź na tegoroczne Studia 4U!

Oganizacja Studentów Polskich wraz z Polonia Technica już od dwunastu lat organizuje Studia 4U, najwiekszą polonijną sesję informująca o studiowaniu w USA. Tegoroczne Studia 4U odbędą się 21 września w Konsulacie Generalnym RP na Manhattanie.

 

W tym roku w konsulacie...

Sesja „Studia 4U” podzielona jest na dwa bloki tematyczne. Blok A, trwający od 10:30 do 14:30, poswięcony jest ogólnym informacjom o studiach wyższych w USA. Blok B skierowany jest do osób szukajacych informacji o studiach i pracy w konkretnych dziedzinach, jak i też ogólnie poszukiwaniu pracy po studiach.

Blok A

Rozpocznie wykład na temat nauki języka i kursów ESL. Potem przedstawiciele OSP poprowadzą wykłady o strukturze studiów wyższych w Stanach, procesie składania podań na studia “undergraduate” i “graduate” (podstawowe i podyplomowe), egzaminach standardowych i transferach ze studiów w Polsce, a także o kosztach studiów i pomocy finansowej. Na końcu tego wykładu Marian Ponanta, wiceprezes ds. marketingu Polsko-Słowianskiej Federalnej Unii Kredytowej, przedstawi programy Unii nakierowane na pomoc polskim studentom (PSFCU jest od wieloletnim sponsorem Studiów 4U). Kolejne wykłady, dotyczące wiz studenckich, zmiany statusu wizowego oraz studiów bez wizy studenckiej, poprowadzi Dariusz Baran, doradca studentów zagranicznych z Miami-Dade College. Powie on również o zmianach w regulacjach prawnych dotyczących legalnego stażu po studiach (OPT, Optional Practical Training). 

Blok B

Po południu, od 14:30 do 18:00, w ramach bloku B, „Praca dla absolwentów wyższych uczelni”, zaprezentowany zostanie cykl prelekcji i dyskusji panelowych na temat wyboru kariery i studiów na kierunkach zawodowych. Osoby zainteresowane specyficznymi kierunkami: biznesem, informatyką, prawem, medycyną, inżynierią czy architekturą, będą mogły się dowiedzieć szczegółowo, jak i gdzie studiowac dane kierunki, jak nostryfikować / ewaluować dyplom z Polski, jak wreszcie szukać pracy po skończeniu studiów. W bloku tym będą uczestniczyć też pracownicy biura rekrutacji na miejskim uniwersytecie nowojorskim,  CUNY, na którym studiuje kilka tysięcy polonijnej młodzieży.  

Nie same wykłady

Tradycyjnie w konsulacie zagoszczą studenci i absolwenci poszczególnych uczelni, gotowi odpowiadać na pytania zainteresowanych studiami na ich Alma Mater. Będą reprezentanci popularnych uczelni nowojorskich (Columbii i Barnardu, NYU i róznych college’ów CUNY) i z New Jersey (w tym Stevens Institute of Technology, Rutgers). Przy osobnych stolikach będzie też można zasięgnąć informacji i otrzymać broszury informacyjne dotyczące pomocy finansowej, egzaminów standardowych, wiz studenckich, transferu miedzy uczelniami itp. Dla osób szukających pracy pomocna na pewno będzie też klinika “resume” prowadzona przez przedstawicieli CEBA (Central European Business Association, organizacji młodych, głównie polskich, profesjonalistów – biznesmenów, informatyków, inzynierów itp.). Każdy z uczestników dostanie też torbę z materiałami informacyjnymi o studiach, w tym książke „Studia w USA, czyli jak zostac studentem amerykanskiej uczelni, autorstwa dr Katarzyny Kowalskiej”  wydaną przez OSP – za co należy podziękować sponsorowi Studiów 4U: Polsko Słowianskiej Federalnej Unii Kredytowej.

Katarzyna Kowalska

Polski konsulat w NYC mieści się przy: 233 Madison Ave (róg 37 ulicy), Manhattan (...mapa...).

Kontakt i szczególowe informacje:

e-mail:

http://www.pso-usa.org/

 

 

Zdjęcia z imprezy Studia 4 U 2008

 

Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 01 grudzień 2008 )
< Poprzedni   Następny >

Znajdź na portalu...

Nasi sponsorzy

Advertisement

Członkowie PT...

Dla członków Polonia Technica:
Wypełnij formę aby otrzymać dostęp