Teraz jest Pn sty 22, 2018 6:56 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC - 5

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Temat: Polonia Technica - Old Boys' Club?...
PostNapisane: N paź 14, 2007 10:18 pm 
Użytkownik

Poniewaz na Forum Pradnika Suckes od czasu do czasu napomykano o Polonia Technica, postanowilem zajrzec. Probowalem zajrzec dawno temu, ale w starym formacie Forum sie nie dalo. Dzieki tym ktorzy zmienili format.

Pierwsza rzecza ktora obejrzalem byla dzialanosc. No, imponujaca. Zasiadamy, Uczestniczymy, Uswietniamy, Potrzasamy Dlonie, Balujemy, Chodzimy na Wycieczki. Czy to dzialanosc typowa dla stowarzyszenia, jakby nie bylo, TECHNICZNEGO?

Druga rzecza ktora obejrzalem to deklaracja czlonkowska. Wydawalo mi sie ze kryteria beda proste: polskie "korzenie" i wyksztalcenie lub roznowazne doswiadczenie zawodowe w dziedzinach technicznych. NIE! Mozna byc Eisnteinem, ale jak sie nie ma dwoch wprowadzajacych to nic z tego. Krotko mowiac, nei wazne czy ktos ma doktorat, jest profesorem, czy ma 100 patentow. Jak nie zna Prezesa lub chociazby Szwagra, to nic z tego.

No i w koncu trudno sie dziwic: jezeli glownym dzialaniem jest balowanie, to ja tez bym chcial balowac tylko w gronie znajomych. Po co jacys obcy maja sie petac.

Tym sposobem, Polonia Technica eliminuje na przyklad cale kalifornijskie Silicon Valey, nie mowiac o innych, pomniejszych osrodkach hi-tech. Gdzie o osobiste poklepanei sie po plecach z dzialaczami w NYC dosyc trudno.

Stad moja supozycja: "old boy's club"?...

Zeby sprawdzic jak jest gdzie indziej, popatrzalem na MAES - Mexican American Association of Engineers and Scientists. Popatrzalem na deklaracje czlonkowska. Ani sladu "osob wprowadzajacych". Jest za to rubryka "ethnicity" a w niej pozycja "white caucasian". Wyslalem e-majla czy jako "white caucasian" i nie majacy nic wspolnego z Meksykiem (oprocz tego ze moja frima robi tam biznesy) moge zapisac sie do organizacji. Odpowiedz byla "oczywiscie".

Oprocz organizacji "etnicznych" naleze/nalezalem do AAAI, INFORMS, ACM, IEEE, SIAM. Nikt nigdy nie pytal sie o "czlonkow wprowadzajacych". Owszem, pytali sie o edukacje i zatrudnienie.

Polonia Technica lamentuje w tym watku ze ma malo czlonkow. Ma malo czlonkow, BO NIE CHCE MIEC WIECEJ.

Temat:
PostNapisane: N paź 14, 2007 11:23 pm 
Ekspert

Nie czepialabym sie tego sponsorowania. Moj country club tez domagal sie dwoch sponsorow. Ala zalamalam rece, ze wlasnie wprowadzilam sie do okolicy i ludzi nie znam, to natychmiast dostalam zapewnienie, ze oni dadza mi sponsorow. Mysle ze z PT jest podobnie. Zarzad, to zacne chlopy i pomoga.

Czepiac sie jednak mozna sposobu komunikacji z czlonkami. Jestem czlonkiem, moniotruje forum, bo chce wiedziec, co sie dzieje i chce uczstniczyc w imprezach. Niestety, cicho o nich na forum.
Wiecej:
http://www.polonia-technica.org/forum/v ... highlight=

Temat:
PostNapisane: Pn paź 15, 2007 7:21 am 
Guru

Są dwie metody działania:
1. Zapisz się, zapłać, i już. Śmiem twierdzić, ze tego typu organizacje biorą kogo popadnie, gdyż liczy się tylko $$$. Owszem, pytają się o wykształcenie, ale czy to tak naprawdę kogoś obchodzi? Do ACM każdy się może wpisać, nikt nikomu dyplomu nie sprawdza.
2. Organizacje przez zaproszenie. Niektóre są bardzo wybiórcze i trzeba kogoś naprawdę znać, inne mniej, ale jednak potrzeba trochę wysiłku.

PT zawsze była otwarta, ja sam zostałem wprowadzony nie znając nikogo, ale musiałem przyjść, porozmawiać, zaprezentować się. O ile wiem (bo detale widzę z daleka) jest tak dalej i każdy kto ma ochotę i trochę chęci, może się zapisać.

Powyższe, nie jest tak naprawdę obroną ani jednej ani drugiej metody, a tylko głosem w dyskusji, gdyż ja osobiście uważam, że potrzebne jest zupełnie nowe podejście do tego problemu.

Blog: blog.linuxblast.com
Photos: gallery.linuxblast.com

Temat:
PostNapisane: Pn paź 15, 2007 7:37 am 
Użytkownik

elzbieta napisał(a):
Nie czepialabym sie tego sponsorowania. Moj country club tez domagal sie dwoch sponsorow.

Dobre porownanie. Porownaie Polonia Technica do Country Club. Jak dla mnie, Polonia Technica to Coluntry Club. Tyle tylko ze Country Club z natury jest regionalny i sluzy wlasnie.. no, znajomym

Owszem, moze Polonia Technica byc sobie Country Club. Tylko wtedy niech

a. Usunnie ze statutu owe sczytne zdanie ze "sluzy spoleczenistu polskich technikow",
b. Zmieni nazwe. "PoloniaTechnica" gdy powstala, rzecywiscie sluzyla spolecznosci.

Temat:
PostNapisane: Pn paź 15, 2007 7:45 am 
Użytkownik

piotr napisał(a):
PT zawsze była otwarta, ja sam zostałem wprowadzony nie znając nikogo, ale musiałem przyjść, porozmawiać, zaprezentować się.

Bardzo latwo "przyjsc, zaprazentowac sie, pogadac" jak sie meiszka w Kaliforni.

JEszcze raz: Mozna byc Einsteinem, profesorem, miec 100 patentow, a jak sie nie wypije paru piw Z Kim Trzeba, to sie czlonkiem nie zostanie. I to jest wlasnei POLSKI ZASCIAN.

Zas ACM, mimo pojscia na masowke i $$$.... Prosze popatrzec na DZIALALNOSC ACM.

Poza tym, kazda organziacja bez "masy krytycznej" ludzi ktorzy chca cos zrobic bedzie tylki organziacja "zasiadajacia i uswietnajaca". A owa mase krytyczna mozna stworzyc organziacje otwierajac ja dla kazdego kto spelnie wymogi merytoryczne i zawodowe, a nie dla Krewnych i Znajomych. Zreszta, owe wymagania merytoryczne i zawodowe przynaleznosci do Polonia Technica nigdzie nie sa sprecyzowane. Widac niwazne. Jzk sie Zna Kogo Trzeba, to o detale nie bedziemy go pytac.

Temat:
PostNapisane: Pn paź 15, 2007 7:52 am 
Guru

Zgadzam się w 100% (ale w końcu nie porównujmy ACM do PT, bo mi jeszcze ego zacznie rosnąć :) ). Dodam tylko, że za mojego "aktywnego" działania w Zarządzie, przychodziło do PT wielu członków z daleka, których znaliśmy tylko z listów, e-maili, etc, problemów nigdy nie było, więc to nie tutaj leży problem leżenia (działalności).

Temat:
PostNapisane: Pn paź 15, 2007 8:46 am 
Użytkownik

piotr napisał(a):
Zgadzam się w 100% (ale w końcu nie porównujmy ACM do PT, bo mi jeszcze ego zacznie rosnąć :) ). Dodam tylko, że za mojego "aktywnego" działania w Zarządzie, przychodziło do PT wielu członków z daleka, których znaliśmy tylko z listów, e-maili, etc, problemów nigdy nie było, więc to nie tutaj leży problem leżenia (działalności).

Ja znam pewna ilosc polskich inzynierow ktorzy maja rozglos swiatowy i rozne NAPRAWDE profesjonalne organizacje ubiegaja sie aby miec ich na liscie czlonkow. Z cala pewnoscia nei beda oni sie wysilac na kontakty i spotkania po to zeby ktos zrobil im uprzejmosc i przyjal do Polonia Technica. Z rowna pewnoscie jednak byliby gotowi poprzec Polonia Technika gdyby to byle organizacja powazna.

A organziacje profesjonalna w ktorej kryteria przynaleznosci sa niemerytoryczne, organizacja powazna nie jest.

Wiec proponuje nie zrzucac przyczyn uwiadu na "inne okolicznosci", a zaczac od poczatku: Polonia Technica powinna byc zorganizowana na innych zasaczch niz Country Club. I pozwole sobie nei zgodzic sie z Panem ze, cytuje, "tu nei lezy problem". Moze i nei lezy, ale sie tu zaczyna.

Temat: Re: Polonia Technica - Old Boys' Club?...
PostNapisane: Śr wrz 08, 2010 7:31 pm 
Nowicjusz

Dzien dobry,

jakis czas temu trafilem na Panstwa strone, poczytalem (nie za wiele) i opuscilem niniejsza. Ostatnimi dniami przypomnialem sobie wtornie o organizacji zrzeszajacej polskich inzynierow w USA, wiec powrocilem przegladajac raz jeszcze zamieszczone materialy i zaczalem rozwazac dolaczenie do Panstwa stowarzyszenia. Niemniej jednak, najpierw byc moze uda mi sie uzyskac odpowiedz na pewne pytania oraz rozpoczac dyskusje na forum.
Pierwsze co mnie nurtuje, to informacja, czy aby Panstwo wciaz istniejecie. Choc wyda sie to dla wielu z Was dziwne to mala aktywnosc na forum i niska czestosc zamieszczanych informacji budza pewien niepokoj. Przeczytalem rowniez cele stowarzyszenia i z checia udalbym sie na Panstwa spotkanie, aby przysluchac sie dyskusji, skonfrontowac to z wlasna wiedza, a zwlaszcza, przy nadarzajacej sie okazji, te wiedze poszerzyc.
Historia, rzuczajaca sie w oczy data powstania organizacji budza respekt. Wsrod nazwisk czlonkow (honorowych, zyjacych), niestety tylko jedno nazwisko nie jest mi obce, ale i to jedynie ze slyszenia. Jednoczesnie widze (i zdaje sobie sprawe), ze gromadzicie Panstwo pod swoimi skrzydlami szerokie grono osob, a trudno abym byl zaznajomiony z kazda z dziedzin inzynierii. Jednakze jako inzynier budownictwa z checia dowiedzialbym sie czegos wiecej o 'Polonia Technica', jej obecnych dzialaniach i prowadzonych dyskusjach.

Z wyrazami szacunku

Piotr Sawinski

P.S. Slowa A.L. mocne, ale ja rowniez zauwazylem bariere '2 czlonkow polecajacych'.

Zobacz profil Wyślij e-maila  

PostNapisane: N wrz 19, 2010 2:45 pm 
Guru

Chcialbym zaproponowac odrobine bardziej pozytywne spojrzenie na sprawe. W moim przypadku, przyjecie do Stowarzyszenia Polonia Technica bylo bardzo mile, proste i bezbolesne - z chetnymi podziele sie detalami i doradze tym ktorzy napotkneli na jakiekolwiek przeszkody. Nie potrzebowalem osob polecajacych.

Potencjalnie nowi czlonkowie to na dzien dzisiejszy ludzie zainteresowani poszerzaniem profesjonalnych znajomosci, kontaktow i referencji. Dzisiejszy technik czy inzynier dolacza do przeroznych organizacji poprzez portale internetowe. Jako jeden w wlasnie tych 'inzynierow', przyznam ze obecnosc internetowa naszego stowarzyszenia jest raczej skromna. Uwazam ze aby rozpowszechnic wizerunek naszej organizacji, powinnismy bardziej zadbac o rezultaty w wyszukiwarakch internetowych.

Rozpedzenie profilu/grupy/organizacji na LinkedIn, rozglaszanie (przez Twitter, Sledzik, itp.) nowosci, sukcesow, rezulatatow badan oraz fachowych artykulow autorstwa profesjonalistow lub studentow polskiego pochodzenia powinno byc bardziej wazne niz jest teraz. Polepszenie reprezenatywnej i interaktywnej strony naszej organizacji na portalu Facebook byloby rowniez ciekawym dodatkiem. Dzielenie sie komputerowymi prezentacjami z ktorych polscy profesjonalisci moga byc dumni poprzez portal SlideShare to moim zdaniem sposob na poszerzenie naszego pozytywnego wizerunku. Zwiekszajac ilosci i jakosc linkow internetowych zwiazanych choc w pewnym stopniu z marka naszego stowarzyszenia "Polonia Technica" szybko oddalilibysmy sie od niechcianego wizerunku typu coutry club.

Latwo wytykac bledy i potkniecia, troche trudniej cos zasugerowac. Oprocz mojej sugestii z obszarze mediow socjanych wspomnianych powyzej, chcialbym zaoferowac rozpoczecie tego rodzaju dzialan.

PostNapisane: Wt wrz 21, 2010 4:39 pm 
Nowicjusz

Milo, ze ktos odpowiedzial:) Nie przyblizylo mi to obecnych dzialan Polonia Technica; jednak pokazuje, ze nie wszyscy czlonkowie umarli (chociazby wirtualnie). Jednak warto na tym tle (tempo udzielania odpowiedzi, zainteresowanie pozyskaniem nowych czlonkow) porownac zaangazowanie do PIASA http://www.piasa.org/. Jako, ze czulem ogromna chec poszerzenia znajomosci w interesujacym mnie zawodowo gronie, przeto po 4 dniach bez odpowiedzi na forum napisalem do PIASA. Byl weekend, wiec odpowiedz przyszla w poniedzialek - krotka wymiana e-maili i w srode lub czwartek otrzymalem poczta (tradycyjna) pieknie wypisane (na ladnym papierze) zaproszenie (The President, Executive Director (...) are honored to invite...). Nawet jesli to standardowa u nich procedura, to jednak sprawia, ze czlowiek czuje sie milo. Moze warto czerpac wzorce?
Rowniez nie chce TYLKO narzekac, ale przylaczyc sie do organizacji, ktora wyglada na niezainteresowana poszerzaniem swoich szeregow:)

Piotr Sawinski

PostNapisane: Śr wrz 22, 2010 9:08 am 
Guru

Piotr,
Wzorzec PIASA rzeczywiscie sprawia wrazenie. Podobnie jak Twoje czlonkostwo w PIASA, moje doswiadczenia byly z Polonia Technica byly podobne, tylko zajelo to 'troche' dluzej :wink: To napewno cos co moznaby latwo zmienic, polepszyc i usprawnic.

Tak ogolniej...
z drugiej strony, odwiedzam http://www.polonia-technica.org, szukam watkow zwiazanych z ta organizacja na publicznych wyszukiwarkach internetowych, ale PT jakos skromnie i cicho sie prezentuje. Dolaczylem do gorna czlonkow, ale z tego co do tej pory widze, niewiele sie z tym wiaze - moze dlatego ze zaangazowanie jest znikome. Aktualnosci nie sa zbyt aktualne : ostatnia wiadomosc jest z przed dwu miesiecy a poprzednia z 2007.

Statut organizacji powiadamia o zebraniach zarzadu ale nic o tych zebraniach istniejacy lub przyszly czlonek nie wie. Moze ich poprostu nie ma - i powinnismy cos takiego zorganizowac, oglosic to na portalach internetowych, opublikowac rezultaty tegoz spotkania i dac ludziom powod do czlonkowstwa i poszerzania polskich znajomosci.

Na poczatek to mogloby byc cos takiego jak 'conference call' albo 'webinar'. Z checia pomoglbym oraz uczestniczylbym w czyms takim. Moim zdaniem od czegos takiego trzeba zaczac zeby rozruszac ta (niestety pasywna) organizacje.

PostNapisane: Cz paź 28, 2010 8:23 am 
Guru

Po kilku latach, dyskusja nagle ruszyła. To miło. Może coś z tego wyniknie. Niestety, wirtualny byt PT jest ograniczony tylko do kilku osób, być może z braku czasu, a być może z innych powodów.
Trzeba mieć tylko nadzieję, że więcej osób tutaj, być może przyciągnie następnych.

PostNapisane: Cz paź 28, 2010 9:13 am 
Guru

na naszej stronie http://www.polonia-technica.org i ogolnie w obecnosci internetwoej Polonia Technica jest wieje miejsca na rozwoj i ulepszenia. Przyznam ze konstrukcja naszej storny jest dosyc zaawansowana, tylko jakos tak nie za bardzo przyjazna dla uzytkownika.

Moge sie tutaj mylic, bo w koncu to tylko moje odczucia serfera internetowego, ale czas i dyskusje pokaza czy przyszle zmiany wyjda nam na lepsze ... trzymam kciuki

PostNapisane: Śr cze 29, 2011 6:31 pm 
Nowicjusz

Pojawilmi sie w kalendarzu event:
06 Jul 7:00PM Polonia Technica - Zebranie
Raczcie mnie Panowie oswiecic, czy jak nie-czlonek, ktory 'od reki' chcialby zostac czlonkiem wybierze sie na takie zebranie, to bedzie ok? Czy zebranie jest dla grona zamknietego, a o czlonkostwo wciaz (wkrotce bedzie rok jak pisalem!) bede musial napisac podanie z dwoma referencjami;)

PostNapisane: Śr cze 29, 2011 7:22 pm 
Guru

Jest to jak najbardziej ok. Ja sam wiele lat temu tak właśnie "wszedłem" do PT. Mimo, ze teraz już mogę tylko brać odział w działalności "zdalnej", serdecznie zapraszam!!!

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC - 5